Život je pes, ale my jsme jeho štěňata a proto žít je psina.
Jsi jako jizva na dlani, jež tleskat mi už nebrání.
Srdce srdci srdce dalo, srdce srdce milovalo a to srdce srdce prosí ať to srdce v srdci nosí.


šťastná

15. prosince 2009 v 21:27 | Nelička |  Návody - jak být...
Co říct jako úvod ke článku o radosti? Ani nevím, jestli je to návod i když asi ano. Radost je nejkrásnější pocit ze všech. Né neříkejte, že láska ji předčí. Vždyť aby byla láska hezká, musí v ní být radost.
Radost má mnoho druhů. Smích - ten opravdový - je vlastně symbolem radosti. Když se smějeme vtipům jsme šťastní. Zvednou nám náladu a jsme zpátku u radosti.
Často se nesmějeme jenom vtipům nebo tomu, co je směšné. Smějeme se s přáteli, s lidmi které máme rádi nebo jen tak když děláme něco, co nás baví.
Já sama se směji velmi ráda. Zvedne mi to náladu dá mi to chvilku zapomenout na starosti. Mám radost když poslouchám oblíbenou hudbu, když se bavím, ale i třeba když jsem běžela s větrem o závod po louce. Už ani nevím kdy to bylo. Já, táta, moje teta a samozřejmě Ben (pes) jsme šli na procházku do přírody. Byla to velmi dlouhá procházka a byla úžasná. Když jsme dorazili na louku, pustila Máša Bena z vodítka. Rozeběhla jsem se loukou, běžela jak nejrychleji mohla. A proč? Prostě jen tak pro radost z běhu, z rychlosti, z přírody a ze zapadajícího slunce. Je asi všem jasné, že mě Ben předběhl. Je to hodně velký pes (rasa: Bandog), ale když jsem zastavila, zastavil taky. Běžel jen kousek přede mnou. Byli jsme už dost daleko od tety a táty, ale mně se ještě vracet nechtělo. Lehla jsem si na záda do trávy Někde zpíval pták. Rozesmálo mě, když si ben lehl těsně vedle mě a začal mi olizovat ucho. I cestou zpátky jsme běželi. Šťastní, nespoutaní a bez jakékoliv překážky, která by nám v tu chvíli bránila žít. Neboť já a jsem si jistá že i Ben, jsme v těch asi dvaceti minutách, kdy jsme spoli běželi tam, váleli se v trávě a zase běželi zpátky cítili, že alespoň chvíli žijeme doopravdy.
Vrátím se k radosti. Mluvila jsem teď o radosti ze života. Člověk se může radovat ze všeho. Nebo skoro ze všeho. A to jsem tady chtěla přiblížit. Když je člověk smutný kvůli každé prkotině, stojí život za houby. Směj se třeba i na svůj účet, žij šťastně a nenech si kazit náladu. Žij.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anna Anna | E-mail | Web | 12. září 2010 v 11:52 | Reagovat

Pravda...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama