Život je pes, ale my jsme jeho štěňata a proto žít je psina.
Jsi jako jizva na dlani, jež tleskat mi už nebrání.
Srdce srdci srdce dalo, srdce srdce milovalo a to srdce srdce prosí ať to srdce v srdci nosí.


Sami sebou

16. prosince 2009 v 10:10 | Nelička |  Návody - jak být...
Každý člověk je jiný. Vypadáme všichni stejně, ale vlastně jsme každý jedinečný. Můžeme se rozdělit do skupin podle různých věcí - věku, pohlaví, barvy vlasů, národnosti atd. Nebo třeba podle toho co máme a naopak nemáme rádi. A taky se můžeme skusit zařadit do určitého typu člověka. Každý jedinec je v takové skupině sebou samým, ale má s ostatními něco společného povahově. Těch skupin jsou spousty a nedají se všechny vyjmenovat. Můžu však zkusit popsat ty nejčastější, které se dál dají dělit na menší a menší skupinky podle těch odlišných povahových rysů. Jsou lidé kteří by zapadli do několika skupin, jiní zase nikam. Vzhledem k tomu, že já sama jsem holka, chci tento článek věnovat právě dívkám, protože o klučičích typech vím velmi, velmi málo.

1. skupina - Normální

První skupina je hodně častá. Jsou to ty dívky, které jsou šťastné v tomhle světě, kde mohou studovat prakticky cokoliv, znát zpěváky ze všech možných zemí a vesele si štěbetat o přestávkách. Prostě ty normální holky, na které člověk narazí - hlavně ve velkoměstě - na každém rohu. Normální lidé, kteří šťastně žijí mezi námi a zapadnou skoro všude. Jestli patříš do této skupiny, neznamená to vůbec nic špatného. Jsi prostě obyčejná, společenská a velmi často celkem veselá dívka.

2. skupina - Kašpárci

Jak už název napovídá jsou to velmi veselé holky. Prostě ty co dělají blbosti, smějí se a září jako letní slunce. Velmi často jsou oblíbené právě díky své přirozené veselosti. Spousta holek z této skupiny většinou zapadá i do další, která ukazuje jejich ostatní, povahové rysy. Kdo patří sem, většinou si s ničím neláme hlavu a jede "plnou parou" do života. Ležérní, milá a hodná.

3. skupina - Vlčice samotářky

Tahle skupina se velmi špatně popisuje už jen kvůli své rozmanitosti. Člověk může být skoro jakýkoliv a zapadne sem. Většinou jsou to však tišší lidé, kteří se ve velké společnosti necítí moc dobře a pořád čekají, kdy udělají nějaký trapas. Hlídají si každé slovo. Není to žádná chyba, prostě to neumí jinak. Většinou potřebují společnost, která je dobře zná a kde si nemusejí dávat pozor na každé slovíčko. Hlavním, společným rysem je, že prostě neumí skočit do života po hlavě, protože se bojí, že se zesměšní a zůstanou sami. Je to dost paradox, protože ač jsou velmi samostatní a samota jim nepřekáží v životě, je zároveň osamění to, čeho se nejvíce bojí.

4. skupina - Umělkyně

Umělkyně jsou velmi zvláštní a nepříliš častá skupina. Neznamená to, že jsou herečky, zpěvačky, malířky atd. i když se to samozřejmě nevylučuje. Že jsou umělkyně znamená, že ovládají umění žít po svém. Jsou to lidé, kteří se nenechají táhnout proudem. Jiní, odlišní často velmi osamělí, protože jim nikdo není schopen porozumět. jistě jsou mezi nimi jedinci, kteří si umějí získat srdce ostatních, ale i tak žijí stále v jiném světě. Umělci umí být velmi věrní, často lpí na lidech, které mají rádi, ale nikdy si nenechají zničit svůj svět. Všechno vidí jinak než ostatní a jejich pocity jsou také často velmi odlišné.

5. skupina - Voda

Lidé z této skupiny bývají jen velmi, velmi málo, ale jsou úžasní. Neumějí zastavit. Umí téct klidně jako potůček i divoce jako horská bystřina, ale nedokáží žít v kleci. Nenechají se spoutat a když to někdo zkusí, jsou zuřiví jako povodeň a brání se bolestivě jako biče ledového lijáku. Je úžasné mít je po boku, ale zničující stát se jejich nepřítelem.

6. skupina - Přírodní

Lidé žijící jakoby vedle společnosti. Nemusí milovat přírodu i když ji často rádi mají. Jsou jako strom. Pokud rostou v pláni jsou šťastní, pokud však je blízko u nich zeď zboří ji. Takoví lidé mají často pevné nervy a jsou velmi silní pokud jim o něco doopravdu jde. Neumí žít s námi, jsou to zpoloviny ty typy, které vedou lidi a kterým ostatní věří. Z druhé poloviny jsou to ti šikanovaní, opuštění a ponižovaní. Jsou prostě jiní, ale ne každý z nich umí žít jako člen v kolektivu, který je úplně normální a obyčejný.

7. skupina - snílci

Často velmi kreativní, ale často o nich lidé říkají, že jsou z jiné planety a vlastně by klidně být mohly. Mívají velmi bujnou fantazii, rádi něco tvoří ať už jen ve svých myšlenkách nebo doopravdy. Pro ně svět existuje jen okrajově, jinak stále žijí kdesi hluboko ve své mysli. Jsou milí, ale věčně zamyšlení a často velmi důvěřiví až naivní jako malé děti.

8. skupina - originály

Absolutně jiní většinou zapadují do všech skupin a zároveň absolutně nikam. Sem patří všichni příliš odlišní, než aby někam vůbec zapadli.

Myslím že osmou skupinou to zakončím. Pokud jsi se tu nenašla/el nebuď smutná/ý. Existuje mnoho dalších skupin, ale tyhle bych, řekla, že jsou základní. Že je jich velmi málo nerznamená, že je jeden v jedné zemi, ale třeba je jich jen 3% z celé školy či tak. Možná jsi hodně vyjímečná/ý v některé ze jmenovaných skupin. Buď prostě sebou a nesnaž se být jako ostatní. Ty jsi jen jednou a nikdo nikdy nebude jako ty tak dopřej ostatním tu chvilku, kde někdo takový jako ty existuje.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Dedola Dedola | 17. prosince 2009 v 19:56 | Reagovat

Nádhernej článek , fakt se ti povedl :)

2 Anna Anna | E-mail | Web | 4. ledna 2010 v 17:05 | Reagovat

Skvělý článek. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama