Život je pes, ale my jsme jeho štěňata a proto žít je psina.
Jsi jako jizva na dlani, jež tleskat mi už nebrání.
Srdce srdci srdce dalo, srdce srdce milovalo a to srdce srdce prosí ať to srdce v srdci nosí.


Ach jo...

6. srpna 2009 v 13:32 | Nelička |  Povídky - ze života
Měla jsem angínu proto jsem nepsala i když už jsem měla. Ale to není to co mě trápí. Chtěla jsem napsat smutnou povídku o lidské krutosti a když jsem včera četla to, co jsem k povídce potřebovala málem jsem se pozvracela. Chtěla jsem napsat povídku ne o šikaně či tak, ale o opravdu krutých odvětvích temného středověku a když jsem se jim přiblížila zjistila jsem jak málo toho o nich vím. Možná to bylo dobře, totiž že jsem ty teemné stránky naší minutosti nezkoumala. Možná už to některým z vás došlo. Ano nemluvím o ničem jné než o mučení. O kolu, o lavici, o jidášově židli, o palečnici, o španělské botě, o drtiči hlavy, o pile, skřipci... Je hnusné kolik si toho lidé dokázali vymyslet jen aby se potrestali či ze sebe dostali informace. Proto prosím aby dál četli jen lidé od deseti výše a i pro ty to asi nebude zrovna nejlehčí pro mě rozhodně nebylo.

Tohle píšu pro ty co zajímá proč se tak zlobím a nic o mučení nevědí. Budiž napíšu něco o tom co mě tak rozlítilo jako už dávno ne.
Temné stránky naší minulosti jsou kruté zvlášť v tmavých uličkách středověku. Právě v tomto období si lidé ubližovali velmi krutými způsoby. Ani žena rytíře to neměla zrovna lehké. A kdo se provinil byl rád když ho prostě propíchli. Mnohým se tak nepoštěstilo a byly odvedeni katy do místností kde viděli něco, co bolí jen vidět.

Uvedu zde jen pár nebudu psát všechno na netu je toho dost.

Mučící kolo: Byla to jedna z těch nejvíce barbarských praktik. Nejdříve byly odsouzenému zlámány ruce. Po té byl připevněm na kolo a napíchnut na kůl A kolo se roztočilo.
Lavice: Lavice byla také krutá jako ostatně většina mučících nástrojů. Oběť mučení měla ruce a nohy přivázány a byla natahována čímž se lámaly kosti, ničili klouby a trhalo svalstvo.
Jidášova židle: Oběť byla svázáná a prudce spouštěna na "židli", která měla sedátko ve tvaru pyramidy. Odsouzený byl nastaven tak aby mu špička pronikla do řitního otvoru, odsouzená aby jí špice pronikla do pochvy. Bylo to neobičejně bolestivé.

Povídku nenapíšu nedokázala bych ji napsat, ale pokud vás mučení zjímá najdete toho na netu fakt hodně a ani se nemusíte snažit. Fujtajbl já se vrátím k rvačkám tohle nechám těm co snesou víc než já.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 AnCu*z*Qa /twoje/ SbénQo !!! AnCu*z*Qa /twoje/ SbénQo !!! | Web | 7. srpna 2009 v 10:29 | Reagovat

ahoj já se mám špatně a ty ?
jinak jsi moje sb a měla bysi pro mě hlásnout http://kirauzuma.blog.cz/0908/2-kolo-sonb#pridat-komentar

2 bibi bibi | Web | 7. srpna 2009 v 15:21 | Reagovat

jo jo to cosi mi psala to můžeme skusit hele ted budu dávat reality show v the sims 2 a dám to na blog

3 Anna (SB) Anna (SB) | E-mail | Web | 17. března 2010 v 19:31 | Reagovat

Běhal mi z toho mráz po zádech, ale přece jenom jsou i horší způsoby mučení, než ty zmíněné. Každopádně máš pravdu, je to odporné...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama