Život je pes, ale my jsme jeho štěňata a proto žít je psina.
Jsi jako jizva na dlani, jež tleskat mi už nebrání.
Srdce srdci srdce dalo, srdce srdce milovalo a to srdce srdce prosí ať to srdce v srdci nosí.


Tenis

3. července 2009 v 13:36 | Nelička |  Ostatní - hry

Ilustrační foto - tenis.

Ahojky!
Dopoledne jsem byla hrát tenis a tak mě napadlo napsat o něm. Neříkám že jsem odborník začala jsem hrát včera a zatím jen na zeď, ale mně to nevadí, splnil se mi velmi starý sen. Nevím co mě na tom baví, ale nejraději bych hrála pořád.
Zpět k tenisu. Mluvím o tenisu jako takovém ne o stolním či o lenošském. Myslím opravdový tenis s raketou - pálka na tenis. Pokud vám to připadá jako úděsná nuda, rovnou vám říkám, že jste na parádním omylu. Tenis není jenom pot, žízeň, neustálé honění za míčkem a večer únava. Je to cvičení rukou, nohou, postřehu, očí, logiky a skvělá legrace.

Na začátku jsem se zmínila, že zatím hraju na zeď. Ti co o tenisu nic nevědí možná úplně nechápou co to je. Je to hřiště, které nemá síťku, ale místo toho má na jednom konci vysokou zeď. Tenisovou zeď. Na té zdi je čára která naznačuje výšku síťky. Stoupňete si kousek od zdi* a vyhodíte tenisák do vzduchu. Raketou ho zespodu odpinknete na zeď pokud možno nad čáru. Tenisák se pochopitelně odrazí zpět. Pokuste se ho znovu odpinknout na zeď (TIP: Pinkejte buď zespoda nebo ze strany, nikdy ne horem, rány jsou potom příliš vysoké, že možná přeletí i tu zeď). Míček se znovu odrazí a tak ho zase odpinkněte. A znovu a znovu dokud nespadne na zem. Často se ze začátku stane, že ho nechytnete ani po prvním odražení od zdi. Nevadí, mistr z nebe ještě nespadl a ani mně se to ze začátku nedařilo. Prostě vytrvejte. Doporučuji nehrát když je moc horko, nebo když vám sluníčko svítí do očí. Oči potom bolí. Nezapomeňte sebou taky nějaké pití docela se to hodí.
Tak cvičte, cvičte, ale nepřehánějte to. Když jste unavení, úplně propocení a všechno vás bolí, sbalte raketu, míček i pití či prázdnou flašku a vyrazte domů. Zítra je taky den.
Doma doporučuji jít nejdřív do sprchy. Pusťe si vlažnou vodu a postupně pouštějte čím dál tím studenější dokud vám to bude příjemné. Potom sprchu prostě vypněte, osušte se a aspoň na půl hodiny si lehněte. Klidně něco poslouchete, čtěte na něco se dívejte to je jedno, hlavně buďte v klidu Jinak budete po zbytek dne zívat.
No a další den můžete vyrazit znovu a až se vrátíte znovu sprchu a chvilku klid vím že to pomáhá z vlastní zkušenosti.

Takže až půjdete cvičit na zeď vezměte si nutně:

Raketu
Tenisák
Pití

Těch tenisáků klidně víc a pokud máte svačinu, snězte si ji, až už nebudete mít v plánu potom cvičit. Mohlo by se vám udělat zle.
Víc vám asi zatím neporadím, ale určitě nepíšu o tenisu naposledy. A koho to nebaví ať to nečte.

PS: o co jsem tu psala není můj výmysl ani to pinkání zespoda ne. Moje babička, která mě to první den učila tenis hrála a vysvětlovala mi to.

PPS: Na zeď se cvičí abyste se naučili pinkat.

___________________________________________

*až vám to opravdu dobře půjde, začněte vzdálenost zvyšovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jemma. Jemma. | Web | 4. července 2009 v 12:40 | Reagovat

plis hlasni mi tady jsem tam jako Jemma...hlasovani za Jonas Brothers http://lucievandijk.blog.cz/0907/1-kolo-sonb#komentare....pak se oyvi...packo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama